Nerden ve Nasıl başlayalım?

   Evet arkadaşlat bu gün 16.06.2016. Başlayalım!

   Hafta sonu bir kısa tatilimi yaptım. Denize girdim bol bol yüzdüm. Arkadaşlarla bol bol gezdim ve eğlendim. Şimdi çalımaya başlamaya hazırım.

   Sınava Çalışmak için ben DUSDATA nın kitap setini aldım. Siz de tavsiye ederim. Bildiğimiz gibi bi sürü dersanelerin sınav kitapları var. Hangisi daha iyidir bilmem ama sadece birinden okumayı tavsiye ederim. Hepsini okuyarak karman çorman olmak istemiyor sunuzsa eğer. Evet kısaca söyleyim DUSDATAnın sınav setinde 14 tane konu ve 14 soru kitabı olmak üzere 28 kitabımız var. Yukarıdakı resimdeki çocuk gibi olmak istemiyorsunuzsa kitapları göz önünde bulundurarak boş yere canınızı sıkmayın. Ders çalışacağınız masanın üzerini ve odanızı temiz tutun, pencereler kapalı ama güneşlik açık olsun. Odanın içi ferah, sessiz ve serin olsun. Çalışma masamızda sadece okuyacağınız branş kitabı ve soru kitabı bulunsun. Bir de kurşun kalem ve silgi.

Ben ilk günden çok yüklenmek istemiyorum ve ilk olarak daha çok ilgimi çeken branşdan başlamayı düşünüyorum. Bu yüzden en ince kitapdan başlayacağım. Yani ORTODONTİ. Şu an elimde 1. baskı DUSDATA'nın Ortodonti kitabı var sadece 157 sayfa. Her gün 50 sayfa okursak sadece 3 gün bize yeticektir.

Şu an işteyim ve saat 17:00 da işten çikacam. 18:00 da spor var ve 20:00 a akadar spor salonunda olucam. Gece saat 01:00 kadar ders çalışırsam bu gün 5 saatim var sadece. Bu bana yeter. Hepimize kolay gelsin.

instagramfacebookyoutube